W ostatni piątek, 29 września, w Szkole Podstawowej w Brochowie odbyło się „Głośnie czytanie w Chopinie” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W spotkaniu wziął również udział Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W tym roku dzień głośnego czytania w Brochowie został zorganizowany przez gminną i szkolną bibliotekę. Oprócz Księdza Proboszcza w akcji wzięli udział: Wioletta Dobrowolska, sekretarz Gminy Brochów; Marta Kołodziejczyk, mama; Marcin Nawrocki, gminny komendant Ochotniczej Straży Pożarnej; Żaneta Różycka, pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Brochowie; Katarzyna Kapałka-Fergin, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brochowie.

fot. Małgorzata Malejka, Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie.

Msza po łacinie w każdą Pierwsza Niedzielę Miesiąca
(marzec-październik): godz.17.00