W ostatni piątek, 29 września, w Szkole Podstawowej w Brochowie odbyło się „Głośnie czytanie w Chopinie” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W spotkaniu wziął również udział Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

W tym roku dzień głośnego czytania w Brochowie został zorganizowany przez gminną i szkolną bibliotekę. Oprócz Księdza Proboszcza w akcji wzięli udział: Wioletta Dobrowolska, sekretarz Gminy Brochów; Marta Kołodziejczyk, mama; Marcin Nawrocki, gminny komendant Ochotniczej Straży Pożarnej; Żaneta Różycka, pielęgniarka z Ośrodka Zdrowia w Brochowie; Katarzyna Kapałka-Fergin, dyrektor Szkoły Podstawowej w Brochowie.

fot. Małgorzata Malejka, Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie.

Msze Święte w dni powszednie o godz. 7:30

Msze Święte w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00

W środę Nowenna o godz. 18:00

W październiku Nowenna  godz. 17:00, a Różaniec o godz. 16:30

W maju i czerwcu Nowenna o godz. 18:00

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, Gorzkie Żale i Różaniec o godz. 11:30

W pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu: 11:00-11:45

Msza po łacinie w każdą Pierwsza Niedzielę Miesiąca: godz.17.00

Kancelaria parafialna czynna  w dni powszednie po nabożeństwach.

W niedzielę i święta kancelaria nieczynna.

Numer konta: 27 8015 0004 1104 5489 2011 0001