Każdego roku, w pierwszą niedzielę października, parafianie z Brochowa i Kamiona gromadzą się przy pomniku w Śladowie, aby oddać hołd zamordowanym żołnierzom i mieszkańcom Śladowa we wrześniu 1939 roku.

W ostatnią niedzielę 1 października odbyła się polowa Msza Święta, którą odprawił ks. Zbigniew Łuczak, proboszcz parafii Kamion wspólnie z ks. Pawłem Olszewskim, proboszczem parafii Brochów. Na uroczystości, oprócz przedstawicieli lokalnych władz samorządowych, obecni byli uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy lokalnych szkół, przedstawiciele Ochotniczych Straż Pożarnych z terenu gminy Brochów oraz oczywiście mieszkańcy Śladowa i innych okolicznych miejscowości. Honorowym gościem uroczystości była Pani Elżbieta Skotnicka-Tracka, wnuczka generała Stanisława Grzmota-Skotnickiego.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Brochów (fot. Artur Krawczyk).

Msza po łacinie w każdą Pierwsza Niedzielę Miesiąca
(marzec-październik): godz.17.00