W Święto Objawienia Pańskiego 6 stycznia przez Brochów przeszedł II Gminny Orszak Trzech Króli pod tradycyjnym już hasłem Trzej Królowie w Brochowie!.

Głównymi organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie przy współudziale ogólnopolskiej Fundacji „Orszak Trzech Króli”, która wspiera orszaki na terenie kraju. Na mocy podpisanej umowy tegoroczny brochowski orszak ubarwiły korony, chorągwie, czy chociażby śpiewniki.

Orszak rozpoczął się o godz. 11:15 przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina w Brochowie. Tegorocznych odtwórców roli trzech króli przedstawiła prezes Stowarzyszenia "Konfraternia św. Rocha" Marta Przygoda-Stelmach. W tym roku trzema królami byli:
1. Antoni Narkintowicz ze Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie – król Melchior.
2. Marcel Morawski ze Szkoły Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie – król Kacper.
3. Rafał Kiełbasiński ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie – król Baltazar.

Po dotarciu do bazyliki Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski uroczyście powitał Trzech Króli. Zwieńczeniem orszaku była Msza Święta, w trakcie której uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie przedstawili jasełka. Powszechnie przecież wiadomo, że każdy królewski orszak to największe jasełka na świecie.

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” razem z Księdzem Proboszczem pragną serdecznie podziękować za pomoc w organizacji: Szkole Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie, Szkole Podstawowej im. W. Jagiełły w Śladowie, Szkole Podstawowej im. T. Kościuszki w Lasocinie, Ochotniczej Straży Pożarnej z Brochowa, Bractwu Śpiewaczemu "Vexilla Regis" z Brochowa i naszemu organiście Panu Bartoszowi Izbickiemu oraz Policji.

Dziękujemy serdecznie naszym patronom medialnym: Radiu Sochaczew, Echu Powiatu oraz portalowi e-Sochaczew.pl za promocję.

Szczególne podziękowania należą się również samym mieszkańcom Gminy Brochów za obecność z nami w tym dniu. Na koniec pragniemy podziękować Antoniemu, Marcelowi i Rafałowi  za odegranie roli Trzech Króli, jak również ich rodzicom za przygotowanie strojów oraz zaangażowanie.

Już dzisiaj Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia Brochów zapraszają za rok na III Gminny Orszak Trzech Króli w Brochowie, który postaramy się jeszcze bardziej uatrakcyjnić. Do zobaczenia 6 stycznia 2019 r. w Brochowie!

Więcej zdjęć tutaj.