Z wielkim bólem i smutkiem zawiadamiamy, że 2 października 2018 r. odeszła od nas Edyta Sawicka, doktor polonistyki, wykładowca akademicki, tłumacz i lektor języka rosyjskiego, ale przede wszystkim dobry duch brochowskiej parafii.

Ponad trzydzieści lat temu związała swój los z brochowską społecznością. Tutaj żyła, pracowała i działała społecznie. Od samego początku czuwała nad pracami konserwatorskimi w brochowskiej bazylice i prawidłowym przebiegiem prac remontowych. Nikt o brochowskim kościele nie widział tyle co ona. Wielokrotnie przemierzała archiwa w poszukiwaniu archiwaliów i fotografii dotyczących brochowskiej bazyliki. Dzięki jej zaangażowaniu i inicjatywnie udało się pozyskać środki na gruntowną rewitalizację kościoła oraz remont murów kościelnych. Zawsze można było liczyć na jej nieocenione merytoryczne wsparcie.

Msza Św. pogrzebowa odbędzie się w środę 10 października 2018 r. o godz. 12:30 w kościele św. Wincentego (murowany) na warszawskim Bródnie.

Konkurs o Paderewskim