Aktualności


Parafia Brochów oraz Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” już po raz drugi serdecznie zapraszają wszystkich parafian do wzięcia udziału w konkursie „Puszczańskie Anioły”.

Jeśli chcesz, aby własnoręcznie wykonany przez Ciebie Anioł ozdobił bożonarodzeniową szopkę w bazylice brochowskiej, to wykonaj go dowolną techniką plastyczną lub rzemieślniczą, a potem przynieś wraz z wypełnionymi formularzami do 18 grudnia 2022 r. do kościoła w Brochowie, Gminnej Biblioteki Publicznej w Brochowie lub lokalnych szkół. Co najważniejsze, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – jest to konkurs zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Dla wszystkich tych, którzy czują w sobie ducha niespełnionego artysty. Warunek jest jeden – motywem przewodnim pracy musi być Anioł. Koniecznie pamiętaj, aby go nazwać. 

Organizatorzy powołają komisję konkursową, która oceni przekazane prace. Wyniki zostaną przedstawione w dniu 6 stycznia 2023 r. w bazylice w Brochowie w trakcie Orszaku Trzech Króli na Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz na stronie internetowej parafii. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy. Najlepsze prace zostaną dodatkowo nagrodzone upominkami. Kategorie wiekowe zostaną określone przez komisję po otrzymaniu wszystkich prac konkursowych, tak, aby dostosować je do ilości i wieku uczestników.

Konkursowi będą w tym roku towarzyszyły warsztaty, które odbędą się 18 grudnia o godz. 15:00 w Urzędzie Gminy Brochów, na których będzie można wykonać anioły różnorodnymi technikami. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapraszamy!

Organizatorami konkursu i warsztatów jest Parafia Brochów, Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha" i Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie. Partnerem wydarzenia jest Agencja Reklamowo-Wydawnicza „Biały Kos”, a honorowy patronat nad nim objął Wójt Gminy Brochów.

Regulamin wraz z formularzami do pobrania tutaj.

 

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Msze Święte w dni powszednie o godz. 7:30

Msze Święte w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00

W środę Nowenna o godz. 18:00

W październiku Różaniec o godz. 17:30

W maju, czerwcu i październiku Msza o godz. 18:00

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, Gorzkie Żale i Różaniec o godz. 11:30

W pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu: 11:00-11:45

Kancelaria parafialna czynna  w dni powszednie po nabożeństwach.

W niedzielę i święta kancelaria nieczynna.

Numer konta: 27 8015 0004 1104 5489 2011 0001

Archiwalne zdjęcia

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

NIFC logo

Więcej o historii Brochowa na blogu regionalnym

Polityka prywatności

Facebook

social media revolution