Aktualności


Jak co roku, dzięki inicjatywie Sławomira Jaczyńskiego, sołtysa Kromnowa, gromadzimy się w niezwykłej puszczańskiej kaplicy przy Grobie Nieznanego Żołnierza, gdzie wspominamy bohaterskie poświęcenie żołnierzy września 1939 r.

W nocy z 25 na 26 czerwca grupa pielgrzymów z naszej parafii wspólnie z Księdzem Proboszczem udała się do Włoch z Biurem Podróży  "Arka Travel"  Łowicza. 

Wspominamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Brochowie.

W niedzielę, 4 czerwca 2023 r., uczniowie klas czwartych z terenu naszej parafii uczestniczyli w uroczystej Mszy, w trakcie której wspominali swoją Pierwszą Komunię Świętą.

28 maja 2023 r., w święto Zesłania Ducha Świętego, dzieci z naszej parafii przystąpiły do pierwszej komunii świętej.

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” wspólnie z parafią Brochów już po raz siódmy zorganizowało przybycie Trzech Króli do brochowskiej bazyliki. Tegoroczne Święto Objawienia Pańskiego miało niezwykle bogaty program.

Podtrzymując tradycję przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zapraszamy 11 grudnia o godz. 17.00 do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Brochowie, gdzie odbędzie się Mazowieckie przekazanie BŚP. 

Parafia Brochów oraz Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” już po raz drugi serdecznie zapraszają wszystkich parafian do wzięcia udziału w konkursie „Puszczańskie Anioły”.

W przestrzeni publicznej coraz częściej słyszymy pytania o postawę Jana Pawła II wobec dramatu wykorzystywania seksualnego osób małoletnich i bezbronnych przez duchownych, a także o sposób reagowania na tego rodzaju przestępstwa podczas jego pontyfikatu.

W ostatni wtorek 25 października ponad 70 dziewcząt i chłopców z naszej parafii przyjęło sakrament bierzmowania, którego udzielił Ksiądz Biskup Wojciech Osial. 

Ochotnicza Straż Pożarna w Brochowie skończyła 100 lat. 24 września o godz. 12:00 odbyła się uroczysta Msza święta, na której strażacy dziękowali za sto lat służby. Na koniec, wykonano pamiątkowe zdjęcie na wzór pierwszego zdjęcia OSP Brochów z 1922 r.

W tym roku gospodarzem dożynek powiatowych była gmina Brochów. Do naszej parafii przybyły wieńce dożynkowe ze wszystkich zakątków powiatu sochaczewskiego. 

Wrzesień to wyjątkowy miesiąc. Jak co roku naszych parafian przepełnia zaduma i refleksja nad wydarzeniami września 1939 r. Tragiczne wydarzenia 1939 r. upamiętnia co roku uroczystość przy wojennej mogile w Kromnowie organizowana przez sołtysa tej miejscowości - Sławomira Jaczyńskiego. 

W czwartek 11 sierpnia 2022 r. Ksiądz Proboszcz wyruszył z ministrantami na wycieczkę do Muzeum Zamkowego w Malborku.

W piękną słoneczną niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która w tym roku wypadła 5 czerwca 2022 r., dwadzieścia siedem uczennic i uczniów klas trzecich z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do Komunii Świętej.

Tradycyjnie, parafianie zebrali się w Niedzielę Palmową na Mszy o godz. 10:00, aby uroczyście poświęcić przygotowane przed siebie palmy, a najmłodsi, aby wziąć udział w konkursie na najładniejszą z nich.

Porządek nabożeństw

MSZE ŚWIĘTE

Msze Święte w dni powszednie o godz. 7:30

Msze Święte w niedziele o godz. 8.00, 10.00, 12.00

W środę Nowenna o godz. 18:00

W październiku Różaniec o godz. 17:30

W maju, czerwcu i październiku Msza o godz. 18:00

Nabożeństwa majowe, czerwcowe, Gorzkie Żale i Różaniec o godz. 11:30

W pierwszą niedzielę miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu: 11:00-11:45

Kancelaria parafialna czynna  w dni powszednie po nabożeństwach.

W niedzielę i święta kancelaria nieczynna.

Numer konta: 27 8015 0004 1104 5489 2011 0001

Archiwalne zdjęcia

Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

NIFC logo

Więcej o historii Brochowa na blogu regionalnym

Polityka prywatności

Facebook

social media revolution