Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie serdecznie zapraszają na II Gminny Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2018 roku. Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego w miłej atmosferze przy wspólnym śpiewaniu kolęd pod znanym już hasłem Trzej Królowie w Brochowie!

Każdego roku gromadzimy się 1 listopada w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu parafialnym w Janowie, aby wspominać swoich bliskich i zastanowić się choć na chwilę nad sensem przemijania.

W niedzielę 29 października w Wyższym Seminarium Duchownym w Łowiczu 54 młodych mężczyzn przyjęło promocję lektorską. Uroczystości przewodniczył i słowo Boże wygłosił bp Wojciech Osial.

Każdego roku, w pierwszą niedzielę października, parafianie z Brochowa i Kamiona gromadzą się przy pomniku w Śladowie, aby oddać hołd zamordowanym żołnierzom i mieszkańcom Śladowa we wrześniu 1939 roku.

W ostatni piątek, 29 września, w Szkole Podstawowej w Brochowie odbyło się „Głośnie czytanie w Chopinie” w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. W spotkaniu wziął również udział Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski.

Ulewny deszcz nie wystraszył mieszkańców gminy Brochów, którzy zgromadzili się 17 września przy kapliczce św. Teresy w Bromierzyku, aby modlić się za ofiary sowieckiej agresji na Polskę w 1939 roku.

15 września o godz. 18:00 w Bazylice brochowskiej odbyła się uroczysta Msza Święta, w trakcie której młodzież z naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania.

W ostatnią środę 16 sierpnia po raz kolejny w naszej parafii odbył się odpust św. Rocha. W tym roku oprócz kramarzy i stoisk można było również spotkać członków Stowarzyszenia "Konfraternia św. Rocha". Organizacja właśnie w dzień wspomnienia liturgicznego swojego patrona obchodzi święto.

W ostatni czwartek 10 sierpnia Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski razem z ministrantami z naszej parafii wybrali się na spływ kajakowy po rzece Krutyni.

Od 26 do 30 czerwca wierni z naszej parafii wspólnie z Księdzem Proboszczem Pawłem Olszewskim przebywali we Włoszech.

2 lipca 2017 r. rozpoczyna się kolejny cykl koncertów w świątyni brochowskiej, gdzie ochrzczono Fryderyka Chopina. Recitale odbywają się w każdą niedzielę lipca i sierpnia godz. 13.15.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa jest obchodzona 60 dni po Wielkanocy. W Polsce tradycja Bożego Ciała liczy sobie ok. 700 lat, a pomimo to wierni niezmiennie tłumnie wychodzą tego dnia na ulice wsi, miast i miasteczek, aby wspominać Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. Tak też i tego roku było w parafii Brochów.

W niedzielę 11 czerwca dzieci, które rok temu przeżywały Pierwszą Komunię Świętą, w trakcie dzisiejszej Mszy Świętej o godzinie 12:00 obchodziły jej rocznicę.

W niedzielę 4 czerwca w Święto Zesłania Ducha Świętego odbyła się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w parafii Brochów. Podczas tego wyjątkowego dnia dzieciom towarzyszyli rodzice, rodzina oraz zaproszeni goście.

4 czerwca w Święto Zesłania Ducha Świętego w kościele brochowskim odbyły się prymicje księdza Szymona Smółki.

3 czerwca nasi parafianie razem z Księdzem Pawłem Olszewskim oraz Księdzem Janem Zielińskim brali udział w Mszy Świętej w Katedrze Łowickiej, w trakcie której diakon Szymon Smółka z Wólki Smolanej przyjął święcenia kapłańskie.

Po 20 latach od święceń kapłańskich ks. Henryka Andrzejewskiego oraz po 20 latach wstąpienia do zakonu Redemptorystek Siostry Anny Winnickiej, nasza Parafia będzie ponownie przeżywać radość święceń kapłańskich oraz prymicji. Pan Bóg powołał do  swojej służby diakona Szymona Smółkę.

3 maja w kościele brochowskim o godz. 12:00 została odprawiona Msza Święta w intencji wszystkich Strażaków z terenu Gminy Brochów.

Wielkanoc to szczególny okres – zadumy, refleksji, ale i wielkiej radości z powodu Zmartwychwstania Chrystusa. Jak każdego roku wierni z naszej parafii mogli być razem w ten niezwykły czas w brochowskiej bazylice. Zachęcamy do zapoznania się z obszerną fotorelacją z okresu Świąt Wielkiej Nocy w naszej parafii.

Ksiądz Proboszcz Paweł Olszewski był gościem Radia Sochaczew. Z Księdzem rozmawiała Izabela Goryniak.