Parafianie

Niedziela 20.05.18 ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO
8:00 + Helenę i Wacława Gać, Dawida Wódkę i Irenę i Czesława Wódków
10:00 + Stefanię i Henryka Grochockich
12:00 za parafian  (I Komunia)

Poniedziałek  21.05.2018
7:30 + Grażynę Bogucką
18:00 + Jadwigę, Stanisława, Adama i Marka Paduch i Kazimierza Głowackiego
18:30 + Stanisława i Jadwigi (w 18 rocznice śmierci) Ploch i Zdzisława Jakubowskiego (w 12 rocznicę śmierci)

Wtorek 22.05.18

Niedziela 27.05.18 NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
8:00 Stefana i Halinę Chądzyńskich i ich rodziców
10:00 + Dawida Wódkę od Ojca chrzestnego z rodziną
12:00 za parafian (rocz. I Komunii)

Ogłoszenia: Zesłanie Ducha Świętego 20.05.2017

1. Nabożeństwa majowe w dni powszednie na Mszy o godz. 18:00, a w niedziele o godz. 11:30.
2. Dziś kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej. Przypominam, że każdego katolika w sumieniu obowiązują przykazania kościelne.
3. Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W dawnym kalendarzu liturgicznym drugi dzień Zielonych Świątek, utożsamiane również ze świętem rolników. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za tych, którzy nas żywią i bronią.
4. Dziś w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii. Ksiądz Proboszcz pragnie podziękować wszystkim tym, którzy przez cały rok i w ostatnich dniach przygotowywali nasze dzieci do tej uroczystości. Dziękuję rodzicom dzieci za całoroczne włączanie się w przygotowania, za pomoc w sprzątaniu kościoła  i za ofiary składane na kościół, dziękuje za piękny ornat, jako dar ołtarza i wystrój bazyliki. Dziękuję pani katechetce Małgorzacie Wardzie, wychowawcom oraz innym nauczycielom i pedagogom za potraktowanie tego wydarzenia jako jednego z procesów wychowawczych i edukacyjnych. Dziękuję dyrekcji szkół za życzliwość. Dziękuję Panu organiście za oprawę muzyczną Mszy Świętej. Dziękuję również Pani Teresie za przygotowanie kościoła i ciągłą dyspozycyjność w trakcie sprzątania kościoła i prób. Dziękuję gościom za przybycie i wspólną modlitwę za dzieci. Dzieci zapraszam na biały tydzień, w którym spotkamy się z Panem Jezusem, przedłużając radość naszej uroczystości. Przychodzicie o godz. 18:00 na Mszę i po Mszy zostajecie na majowe.
5. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się 27 maja na Mszy o godz. 12:00. Spowiedź w sobotę (26.05) od godz. 9:00.
6. 22 maja przypada rocznica sakry biskupiej naszego ordynariusza ks. prof. Andrzeja F. Dziuby – pamiętajmy w tym dniu w modlitwie o naszym duszpasterzu.
7. W czwartek uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – w tym dniu wszyscy księża proszą o modlitwę.
8. W dniu 2 czerwca w Częstochowie odbywa się ogólnopolski zjazd Kół Żywego Różańca. Razem z parafią z Kamiona organizujemy autokar, chętnych zapraszam do zakrystii. Koszt wyjazdu 50 złotych wraz z ubezpieczeniem. Szczegóły podamy bliżej terminu wyjazdu.
9. Przypominam tym, którzy wyjeżdżają do Fatimy o wpłacaniu składek. Termin wpłacenia całej składki do końca maja u Księdza Proboszcza, a w biurze Arka Travel do 7 czerwca.
10. Zapowiedzi: do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
• Arkadiusz Górski  kawaler z parafii tutejszej Aleksandra Natalia Perkowska panna z parafii tutejszej zapowiedź II
• Damian Barciński kawaler z parafii św. Józefa Robotnika w Sochaczewie i Karolina Wróblewska  panna z parafii MB Nieustającej Pomocy w Sochaczewie zapowiedź II
• Paweł Borkowski kawaler z parafii w Wyszogrodzie i Ewa Sikora  panna z parafii tutejszej zapowiedź I
• Rafał Wilhelm Tomaszkiewicz kawaler z parafii NMP w Sochaczewie – Trojanowie i Agnieszka Dorota Kubiak panna z parafii tutejszej zapowiedź I

ks. Paweł Olszewski

proboszcz brochowski