I Gminny Orszak Trzech Króli w Brochowie

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Parafia św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie serdecznie zapraszają na I Gminny Orszak Trzech Króli 6 stycznia 2017 roku. Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego w miłej rodzinnej atmosferze przy wspólnym śpiewaniu kolęd pod hasłem Trzej Królowie w Brochowie!

Orszak na czele z Trzema Królami wyruszy o godz. 11:30 spod Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Brochowie, aby o godz. 12:00 dotrzeć do Bazyliki św. Jana Chrzciciela, gdzie w trakcie Mszy Świętej uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Tadeusza Kościuszki w Lasocinie przedstawią Jasełka.

 

Zachęcamy, szczególnie tych najmłodszych uczestników, do przebrania się w stroje nawiązujące do postaci z Szopki bożonarodzeniowej. Tego dnia będzie możliwe parkowanie na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Brochowie przy remizie strażackiej. 

 

Program:

11:15 zbiórka przed Szkołą Podstawową im. F. Chopina w Brochowie

11:30 powitanie Trzech Króli i wymarsz Orszaku do Bazyliki św. Jana Chrzciciela w Brochowie

12:00 Msza Święta z Jasełkami w wykonaniu uczniów z Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Lasocinie

 

Partnerami wydarzenia są: Szkoła Podstawowa im. F. Chopina w Brochowie, Szkoła Podstawowa im. W. Jagiełły w Śladowie, Publiczne Gimnazjum im. T. Kościuszki w Lasocinie, Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Brochów, Bractwo Śpiewacze Vexilla Regis z Brochowa, Stajnia Celbant.

 

Patronat medialny nad Orszakiem Trzech Króli objęło Radio Sochaczew, Echo Powiatu, portal e-Sochaczew.pl oraz Hesperus: reklama wizualna.

 

Serdecznie zapraszamy 6 stycznia 2017 r. do Brochowa!