Królowie z aniołami w Brochowie – 6 stycznia 2023

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” wspólnie z parafią Brochów już po raz siódmy zorganizowało przybycie Trzech Króli do brochowskiej bazyliki. Tegoroczne Święto Objawienia Pańskiego miało niezwykle bogaty program.

 Msza o godz. 12:00 tradycyjnie rozpoczęła się od przywitania Trzech Króli w progach kościoła brochowskiego przez Księdza Proboszcza Pawła Olszewskiego. Oprócz tego, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Brochowie wystawili jasełka i rozstrzygnięty został konkurs „Puszczańskie Anioły”. Dodatkowo, przywitaliśmy w naszej wspólnocie małego Jana, który przyjął chrzest, a Paweł i Barbara świętowali 5 rocznicę ślubu.

W tym roku królami byli:

1. Jakub Biernat – król Melchior (kolor zielony – Azja),

2. Dominik Tempczyk – król Kacper (kolor czerwony – Europa),

3. Mateusz Tempczyk – król Baltazar (kolor niebieski – Afryka).

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” razem z Księdzem Proboszczem pragną serdecznie podziękować klasie IV ze Szkoły Podstawowej w Brochowie za przygotowanie jasełek, odtwórcom roli trzech króli, jak i ich rodzicom.

W trakcie orszaku został również rozstrzygnięty konkurs „Puszczańskie Anioły”, który zorganizowaliśmy już po raz drugi. Każdy parafianin mógł przynieść do kościoła samodzielnie wykonanego anioła, który został następnie umieszczony na bożonarodzeniowej szopce. Tegoroczną edycję konkursu wzbogaciły warsztaty rodzinne, które zostały zorganizowane 18 grudnia 2022 r. w Urzędzie Gminy Brochów. Pomysłodawcami konkursu są Katarzyna i Rafał Kossowscy. Partnerem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie. 

Decyzją komisji konkursowej pod przewodnictwem Księdza Proboszcza Pawła Olszewskiego wszyscy uczestnicy zdobyli pierwsze miejsce i zasłużyli tym samym na nagrody.

A oto parafianie, którzy wspólnie z parafią stworzyli bożonarodzeniową szopkę:

1. Lena Brdeja 

2. Patrycja Sot 

3. Lena Brdeja, kl. IV SP Brochów

4. Antonina Przybylska 

5. Ewa Brdeja 

6. Jolanta Małczak 

7. Mariola Szlas 

8. Zbigniew Kurek 

9. Michalina Trzos 

10. Lena Trzos 

11. Milena Brdeja 

12. Sonia Borowska 

13. Magdalena Borowska 

14. Alicja Wójcik 

15. Weronika Dąbrowska 

16. Agata Wójcik 

17. Aleksandra Głuchowska

18. Krzysztof Głuchowski 

19. Jakub Biernat

20. Paulina Labus 

21. Zuzia Jakubowska

22. Zosia Jakubowska 

23. Marysia Kossowska 

24. Zbigniew Kossowski 

25. Teofil Weichert

26. Joachim Weichert

27. Oliwia Wieczorek

28. Zuzanna Wieczorek

29. Karolina Słomka

30. Maja Brzezińska

31. Maria Kubiak

32. Barbara Wiktorowicz

33. Maja Golik

34. Martyna Tempczyk

35. Kateryna Melnik

36. Rodzina Malinowskich z Brochocina

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy za udział!

Fot.: Filip Weichert i Marta Przygoda