Misje maryjne w parafii Brochów – podsumowanie

Od 12 do 15 marca w parafii św. Jana Chrzciciela i św. Rocha w Brochowie trwały misje maryjne. W ich trakcie wszyscy parafianie mogli duchowo przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych słuchając kazań o. Piotra Reckiego pijara z Krakowa, czy odnowić przyrzeczenia małżeńskie.

Najważniejszym wydarzeniem misji było nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej, który od września zeszłego roku odwiedza parafie diecezji łowickiej. Tłumy wiernych z parafii Brochów przybyły 14 marca do bazyliki brochowskiej, aby przed godziną 17:00 powitać Matkę Bożą. Uroczysta procesja wprowadziła kopię Cudownego Obrazu do kościoła. Ceremonia powitania została zakończona przed godziną 20:00 Mszą Świętą z płomiennym kazaniem ks. bp Józefa Zawitkowskiego, który w wzruszających słowach połączył losy Obrazu z dziejami naszego kraju. Wierni z poszczególnych miejscowości do samego rana dnia następnego czuwali przed wizerunkiem Matki Bożej. W czuwanie zaangażowana była również młodzież ze Szkoły Podstawowej im. F. Chopina w Brochowie oraz Publicznego Gimnazjum im. T. Kościuszki w Lasocinie. 15 marca Obraz w asyście Ochotniczych Straży Pożarnych został odwieziony do parafii w Kamionie. Dla wszystkich wiernych z parafii Brochów misje maryjne i towarzyszące im nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Jasnogórskiego było pokrzepiającym i zapadającym w pamięć wydarzeniem tym bardziej, że ostatnie było w Brochowie w 1958 roku.

Pełna fotorelacja znajduje się w naszej galerii. Zapraszamy!

Tekst i foto.: Marta Przygoda-Stelmach

Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha”