Rekolekcje wielkopostne 2016 w Brochowie

W katolicyzmie okazją do odnowy duchowej poprzez modlitwę, konferencje oraz spowiedź jest okres rekolekcji. Tradycyjnie rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 17, 18 i 19 marca. W tym roku rekolekcje będzie prowadził o. Paweł Gurzyński OP, dominikanin. 

O. Paweł Gurzyński jest rekolekcjonistą i wieloletnim duszpasterzem akademickim. Zajmuje się teologią liturgii. Były piłkarz Elany Toruń, zagorzały kibic Juventusu Turyn. „Pozytywny wariat”, pasjonat, tygiel pomysłów. W zakonie uważany za niepokornego ducha. Legendarne stało się jego określenie „sakralizacja głupoty” – używa go, kiedy ktoś próbuje pobożnością usprawiedliwiać absurdy.

Harmonogram rekolekcji dostępny jest w zakładce parafianie

Źródło zdjęć i biogramu: boskatv.pl, newsweek.