Anioły przybędą do Brochowa po raz trzeci

Parafia Brochów, Stowarzyszenie „Konfraternia św. Rocha” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Brochowie już po raz trzeci serdecznie zapraszają wszystkich parafian do wzięcia udziału w konkursie „Puszczańskie Anioły”.

Jeśli chcesz, aby własnoręcznie wykonany przez Ciebie Anioł ozdobił bożonarodzeniową szopkę w bazylice brochowskiej, to wykonaj go dowolną techniką plastyczną lub rzemieślniczą, a potem przynieś wraz z wypełnionymi formularzami (załącznik 1,2 i 3) od 10 do 18 grudnia 2023 r. do kościoła w Brochowie lub Gminnej Biblioteki Publicznej w Brochowie. Co najważniejsze, nie ma żadnych ograniczeń wiekowych – jest to konkurs zarówno dla dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych. Dla wszystkich tych, którzy czują w sobie ducha niespełnionego artysty. Warunek jest jeden – motywem przewodnim pracy musi być Anioł. Koniecznie pamiętaj, aby wypełnić formularz zgłoszeniowy z regulaminu, nazwać swojego anioła i podpisać go swoim imieniem oraz nazwiskiem.

Organizatorzy powołają komisję konkursową, która oceni przekazane prace. Wyniki zostaną przedstawione w dniu 6 stycznia 2024 r. w bazylice w Brochowie w trakcie Orszaku Trzech Króli na Mszy Świętej o godz. 12.00 oraz na stronie internetowej parafii. Najlepsze prace zostaną dodatkowo nagrodzone upominkami. Kategorie wiekowe zostaną określone przez komisję po otrzymaniu wszystkich prac konkursowych, tak, aby dostosować je do ilości i wieku uczestników.

Konkursowi będą w tym roku towarzyszyły warsztaty, które odbędą się 16 grudnia w sobotę o godz. 14:00 w patio Szkoły Podstawowej w Brochowie, na których będzie można wykonać anioły ze słomy. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zapraszamy!