Ostatnia droga Księdza Kanonika Jana Zielińskiego

Wczoraj, w sobotę 25 listopada 2023 r., pożegnaliśmy drogiego nam ks. Jana Zielińskiego, dawnego proboszcza brochowskiego, restauratora bazyliki brochowskiej, wielkiego patriotę i pierwszego Honorowego Obywatela Gminy Brochów. Serdecznie dziękujemy Księdzu Biskupowi Andrzejowi Dziubie, duchowieństwu, pocztom sztandarowym z Ochotniczych Straży Pożarnych i szkół z terenu gminy Brochów, przedstawicielom brochowskiego samorządu, wszystkim parafianom oraz dobrym ludziom, którzy tego dnia towarzyszyli ks. Janowi Zielińskiemu w jego ostatniej drodze. Po podniosłych i niezwykle wzruszających uroczystościach pogrzebowych trumna z ciałem ks. Jana została odprowadzona na cmentarz w Rzekuniu na północnym Mazowszu, gdzie ksiądz kanonik spoczął w rodzinnej mogile.

fot. Filip Weichert