Parafia Brochów łączy się z Saint-Etienne-du-Rouvray

26 lipca uzbrojeni napastnicy wtargnęli do kościoła w Saint-Etienne-du-Rouvray w Normandii, w pobliżu Rouen. W trakcie Mszy Świętej został zamordowany ksiądz Jacques Hamel.

W ramach wizyty młodzieży ŚDM 2016 do Brochowa przybył Abp Dominique Lebrun prymas Francji i biskup Rouen z grupą 300 młodych ludzi. Po krótkim zwiedzaniu, młodzi ludzie wysłuchali katechezy o odkrywaniu Boga w pięknie, które On stworzył. Oprócz Arcybiskupa grupą opiekowało się 10 młodych kapłanów i siostra pochodząca z Polski, pełniąca funkcje tłumacza.

Ksiądz Jacques Hamel, który został zamordowany w Saint-Etienne-du-Rouvray, zastępował jednego z księży, który opiekował się francuską młodzieżą w Polsce. Jako parafia wyrażamy im nasze współczucie i zapewniamy o modlitwie.

ks. Paweł Olszewski

proboszcz brochowski