Pielgrzymi ŚDM 2016 w Brochowie

Do rejonu sochaczewskiego dotarli pielgrzymi, którzy przybyli do naszego kraju w ramach Światowych Dni Młodzieży. Uczestnicy krakowskiego spotkania z Ojcem Świętym dotarli również do Brochowa.

W tygodniu poprzedzającym spotkanie młodych w Krakowie do Brochowa zawitali pielgrzymi ŚDM.  Do naszej parafii przybyło kilka grób młodzieży z rożnych zakątków świata. Najwięcej było Włochów i Francuzów, ale była też grupa z Wenezueli, Hongkongu, Konga i Filipin. Zachwycali swoją pobożnością i zachwytem dla Boga. Młodzież z diecezji Rouen z Normandii rozważała piękno Boga w oparciu o piękno i artyzm naszej świątyni. Młodzi kadeci ze szkół wojskowych z Francji wraz z swoim Biskupem polowym chwaliła Boga pięknym śpiewem. Młodzi z Hongkongu odśpiewali modlitwę Ojcze nasz w języku kantońskim, Afrykanie z samego centrum Konga zagrali na swoich bębnach i w ten sposób uczcili Boga. Wszyscy zachwycali się naszą świątynią i dotykali chrzcielnicy gdzie był chrzczony F. Chopin.

Tekst: ks. Paweł Olszewski

Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Gminy Brochów.